Schär | glutenfree Products - אכילה בבית הספר

אכילה בבית הספר

מוצרים על פי קטגוריה משפחה

טיפים וטריקים לאכילה בטוחה מחוץ לבית

זמן חזרה לבית הספר הגיע, מה שאומר יותר זמן מחוץ לבית, פעילויות וחוגים אחרי הלימודים, ספורט, מפגשים עם חברים ועוד המון פעילויות אחרות. תזונה בריאה, מגוונת ומאוזנת ללא גלוטן נחוצה עכשיו יותר מתמיד כדי לוודא שהילדים שלנו מקבלים את כל האנרגיה והתמיכה שהם זקוקים לה בדיוק בזמן לתחילת שנת הלימודים החדשה.

בואי נתחיל מחטיף

חטיפים הם חלק מהותי בתזונת הילדים. ״מיכל הדלק״ של ילד קטן בהרבה מזה של מבוגר, והם שורפים את הקלוריות שהם צורכים במהירות רבה. הילדים שורפים את האנרגיה שהם צרכו בארוחת הבוקר, כאשר הם יושבים בכיתה. ברגע שהאנרגיה הזו תיגמר, היכולת שלהם להתרכז בשיעורים ובשאר הפעילויות שלהם תאבד. לכן, זה הזמן המושלם ל״Pit-stop״: תדלוק של הגוף והנפש עם חטיף בריא, טעים ומזין, בכדי שהם יוכלו שוב להיות במיטבם במהלך השעות הבאות.

החטיף האידאלי מורכב משלושה מרכיבים עיקריים:

• לחם
• חלב או נגזרות מחלב
• פירות ו/או ירקות טריים

הלחם מספק פחמימות, שהן אנרגיה טהורה לגוף; הסידן, הזרחן, החלבונים והויטמינים A ו-D שבחלב ובנגזרותיו חשובים לשיניים ולעצמות; והפירות והירקות מבטיחים אספקה חשובה של ויטמינים ומינרלים. חטיף שמכיל חלבונים, סידן, ויטמינים וסיבים, מספק לילד את הכמות הנכונה של רכיבי תזונה.

מה עם ממתקים ומשקאות?

כמובן שזה בסדר שהילדים יהנו מחטיף מתוק מידי פעם, כמו חטיף שוקולד ללא גלוטן. וריידציה, החלפת נוזלים שאבדו, הינה חיונית שכן מחסור בנוזלים יכול להוביל בקלות לאובדן ריכוז. מיצי פירות עשירים ב-100% בויטמינים, ללא דילול במים או בחלב. כמובן שמומלצת גם שתייה של מים או תה שאינם מתוקים מידי.

טיפים לחטיפים לבית הספר

טיפים לחטיפים לבית הספר

דמיינו את המצב הבא: אתם נמצאים בבית הספר, זה הזמן לנשנוש, אתם מוציאים מהתיק את החטיף שהבאתם מהבית ו… הלחם רטוב, הירקות חומים והיוגורט נמרח על הכל. סיוט, לא? הנה כמה טיפים קלים לביצוע בכדי לוודא שזה לא יקרה לילד שלכם:

1. וודאו שהלחם לא ירטב על ידי הנחת עלה סלט (כמו חסה) או פרוסת מלפפון (שטוף ומיובש) בין המילוי שבחרתם ללחם עצמו. זה יהווה מעין חוצץ נגד הלחות.
2. כדי לשמור על טריות הפירות והירקות, חתכו אותם לחתיכות קטנות ומזגו מעליהם מעט מיץ לימון.
3. השתמשו במיכלים פרקטיים הניתנים לסגירה חוזרת, ואחסנו את היוגורט ונוזלים נוספים בכלי נוסף ליתר ביטחון. בקבוקים רב פעמיים הינם פתרון טוב גם כן.
4. אחרון חביב: איזון הוא המפתח. ארזו כמות נכונה של מזון עבור הילד שלכם. מעט מידי לא יספק להם מספיק אנרגיה, אבל יותר מידי יאט אותם.

ארוחת צהריים בטוחה בקפיטריה של בית הספר

לא כל הילדים הסובלים ממחלת הצליאק מביאים איתם ארוחות צהריים מהבית. חלקם צורכים את ארוחות הצהריים של הקפטרייה של בית הספר. לקפיטריות בבתי הספר יש בדרך כלל סטנדרט איכות גבוה ולצוות שלהם חשוב לשים לב לתזונת ילדיכם. בחלק מבתי הספר ישנם אפשרויות למאכלים ללא גלוטן לטובת הילדים הסובלים ממחלת הצליאק. המשימה של ההורים היא לפקח על איכות חומרי הגלם ועל הכנת ארוחות הצהריים בצורה הנכונה.

כדי לעזור לכם ליידע את בית הספר על הצרכים של ילדכם ובכך להבטיח שכל המעורבים ינקטו באמצעים הנדרשים לרווחתם, הורידו את המסמך הבא על ידי לחיצה על הקישור, הדפיסו אותו ושתפו אותו עם צוות בית הספר.

הורידו את ה״הנחיות לקפיטריית בית הספר״