Schär | glutenfree Products - 100 שנות ד"ר שר: מחלוץ בתחומו למומחה גלובלי

100 שנות ד"ר שר: מחלוץ בתחומו למומחה גלובלי

מוצרים על פי קטגוריה חדשות ועובדות

בחגיגות המאה אנו נזכרים בהיסטוריה שלנו. התחלנו כחברה משפחתית קטנה שהתמחתה במתן מענה לצרכים תזונתיים שונים. 

התמקדנו בעיקר בתרבות יבולים וכך גדלנו למותג בינלאומי המחויב למגוון ביולוגי  ולקיימות. 

השנה ד"ר שר חוגג 100 שנה לקיומו. אי שם ב-1922 מייסדי החברה, ד"ר אנטון שר וגוטפריד אונטרטריפאלר השיקו את המוצר הראשון שלהם ומאז שמנו לנו למטרה לאפשר תזונה מהנה שתענה על צרכי כל הצרכנים. 

פרויקט מיוחד עומד במרכז חגיגות ציון שנת ה-100 שמטרתו לעודד מגוון ביולוגי ושמו ‘Field 100’, תפיסת מפתח למשימה הנוכחית שלנו ששורשיה נטועים עמוק בעברנו. 

בגלל המחויבות המתמדת שלנו למוצרים שיהלמו היטב את הצרכים התזונתיים ממשרדי האם שלנו בלב האלפים נדרשנו לעבד מגוון גדול של יבולים באיכות גבוהה. חשיבותם של הניסיונות הללו ליצור תרבויות גידול מגוונות  גדלה ככל שפנינו אל העתיד, שכן בזכותם יש לנו יכולת לקדם מגוון ביולוגי כחלק ממחויבותנו לכוכב ירוק יותר ובר קיימה. 

ד"ר שר היא חברה משפחתית ותיקה מאוד שחושבת במונחים דוריים ולא במונחים של המחזור העסקי שלה בטווח הקצר. אנו מסורים להגנת העולם ולתועלת לקוחותינו, עובדינו, קהילותנו, החברה האנושית בכלל והסביבה. 

אנו מתבוננים מאה שנים לאחור, מאה שנים של דאגה לצרכים תזונתיים, של קירוב לבבות, של צמיחתנו מחברה משפחתית קטנה למומחית עולמית למוצרים נטולי גלוטן שמעצבת עתיד בר-קיימה. 

ציוני דרך 

שנות ה-20 

ב-1922 בדרום טירול, ד"ר אנטון שר וגיסו שהיה בעל תחנת קמח, גוטפריד אונטרטריפאלר השיקו את חיטת הסולת המועשרת שלהם כדי לבלום את תת-התזונה בילדים אחרי מלחמת העולם הראשונה. העסק פרח והם הגדילו את סל המוצרים שלהם שכלל קרם אורז, סגו, טפיוקה – כולם מבוסס צמחים, עתירי פחמימות, קלים לעיכול ונטולי גלוטן. כך התרחב היעד לפתח מוצרים בריאים ולהקל על סבלם של מבוגרים וילדים כאחד.

1979

החברה ממשיכה להתפתח לאורך העשורים הבאים, עד שאיש העסקים הצעיר, אולריך לאדורנר, זוכה בזכות להשתמש בשם ד"ר שר, עבור המותג הטבעי שלו למזון הבריאות. בראיון לטלוויזיה המקומית ב-1980 הוא מעלה את הרעיון ליצור סל מוצרים נטולי גלוטן המכוון לצרכיהם של חולי צליאק ואי סבילות לגלוטן. 

שנות ה-80 

ההשקה הרשמית של המותג "שר" שמתמחה במוצרים נטולי גלוטן לשוק בשנת 1981. ב-1985 המותג משיק את הפסטה נטולת הגלוטן הראשונה שלו, שנוצרה בהתייעצות עם רופאים ועמותות צליאק. שר משיקה גם  את המוצרים האפויים הראשונים נטולי הגלוטן שלה – Savoiardi, Fette Biscottate ו-Grissini – בייצור עצמי במאפייה קטנה בתנור אפייה תעשייתי, וכן את הלחם הלבן הראשון ללא גלוטן. סל המוצרים ללא גלוטן ממשיך לגדול ולממש את החזון "אנחנו פותרים בעיות תזונה". הוא פותח אולם ייצור חדש עם פס ייצור תעשייתי ראשון.

שנות ה-90 

בשלב זה שר היא חברה מובילה בשוק האיטלקי ופניה מועדות לשאר היבשת. היא מתרחבת לספרד, צרפת, בלגיה והולנד, אנגליה וגרמניה. את ההצלחה מקבעת החברה במעבר למשרדיה הראשיים החדשים בבורגסטל, עם אולם ייצור חדש ובנייני משרדים. סל המוצרים מתרחב מעבר למוצרים נטולי גלוטן לסוגים אחרים של תזונה כוללת-כול תחת שמות מותג נישתיים. 

2021 

החברה מעגנת את מחויבותה לקיימות עם ה-Panini Rolls שלה – הלחם נטול הגלוטן הראשון בעולם שארוז באריזה מפלסטיק ממוחזר שמדגימה את אסטרטגיית הקיימות של שר.

2022 

ד"ר שר חוגג 100. המשרדים עדיין בבורגסטל בניהולו של אולריך לאדונר, זוהי פירמה בינלאומית עם 18 אתרי ייצור והפצה ב-11 מדינות שמעסיקה 1,500 עובדים.

שינויים רבים התחוללו בד"ר שר במאה החולפת, אך מחויבותנו לענות על הצרכים התזונתיים המגוונים של אנשים שונים וגידול יבולים נותרה כשהייתה.

היא מודגמת היטב בפרויקט שבחרנו לחגיגות המאה של שר. ‘Field 100’ הוא מאמץ ליצור את השדה עם המגוון הביולוגי הגדול ביותר שעובד אי פעם, וככזה, הוא ביטוי חי ונושם של מחויבותנו לקדם ולשמר מגוון ביולוגי.

ויותר מזה, זוהי דוגמה לרוח החלוצית והחדשנית שהצמיחה את שר והביאה אותה לגדולתה במאה השנים שחלפו מהקמתה. אנו תקווה שהרוח הזו תמשיך להוביל אותנו לצמיחה ולעתיד טוב יותר עבור העמים שלנו, הקהילות שלנו וכדור הארץ לעוד הרבה הרבה שנים.