ברכות לשנה הבאה. שתהיה שנה יותר בריאה!

מוצרים על פי קטגוריה תזונה

שנה חדשה של כוונות טובות

אנו מצפים לשנה הבאה בהתרגשות ומאחלים זה לזה שנה טובה ובריאות טובה. בחורף מתפנקים עם עוגיות נטולות גלוטן, בחנוכה זוללים סופגניות אווריריות ולביבות ישר מהמחבת ומתפנקים לתוך החורף עם סיר חמין מהביל. אולי התחלתם לשקול  חזרה לתזונה מודעת ונטולת גלוטן לכבוד השנה האזרחית? אם כן, אנחנו יכולים לעזור.

 

אחת הדרכים להתחיל בלי להקריב את ההנאה שלכם היא ניקוי גלוטן שיחזיר את חילוף החומרים שלכם למסלול הנכון. לפניכם עצות שימושיות וקלות לביצוע.

לומדים לאהוב מזונות נטולי גלוטן

הגישה הנבונה: במקום לבכות על המאכלים האסורים עתירי הגלוטן, מתמקדים במה שאפשר לאכול ללא דאגה. מגלים את המגוון נטול הגלוטן. לא תאמינו כמה מוצרים כלל לא כוללים גלוטן מעצם טבעם. בין המוצרים של שר ומתוך עולם המתכונים תוכלו למצוא רעיונות נהדרים. ויש עצות של DZG (אגודת הצליאק הגרמנית). תמורת תשלום שנתי יישלח אליכם באופן קבוע דף מידע וקטלוג שנתי שכולל רשימה של מזונות נטולי גלוטן של יצרני המזון הגדולים ביותר. אם בכל זאת תפזלו לכיוון המזונות האסורים, כדאי להתכוונן לצד "הירוק". צריך סבלנות. תהיו בעניינים ותלמדו ליהנות מהחיים ללא הגלוטן. מזמינים אתכם להצטרף להרפתקה.

מלאי המזון במטבח ובמזווה

חג הוא תמיד סיבה טובה לאוורר את ארונות המטבח. בהתחלה מפנים את כל המוצרים פגי התוקף מהמדפים. אמנם תאריך התפוגה של מוצרים נטולי גלוטן ארוך יותר בדרך כלל, אך כדאי לוודא שתאריך התפוגה לא עבר. כשמוצר מתיישן הוא עלול לאבד מערכו התזונתי. עכשיו שהארונות מסודרים גם החשיבה תהיה מסודרת והמוטיבציה גבוהה.

צלחת מגוונת יותר

לעיתים קרובות, במיוחד במהלך העונה הקרה, אנחנו לא צורכים מספיק ויטמינים ומינרלים. הרופא יידע לקבוע אם אתם סובלים מחוסר בוויטמין כלשהו באמצעות בדיקת דם. מחסור בוויטמינים מחליש את גופנו וחושף אותנו למחלה משנית. כשהתזונה מגוונת לפי פירמידת המזון של מוצרים נטולי גלוטן, וכשאוכלים פרות וירקות מדי יום, החיים בריאים יותר ואפשר למנוע חוסר בוויטמינים ומינרלים לאורך זמן!

נסו מתכונים חדשים

האדם הוא יצור של הרגלים, במיוחד באוכל. אם אתם לא אוהבים לבשל יש סיכוי שבסופו של יום תגלו שאתם חוזרים אל אותם מאכלים ולא נחשפים למאכלים חדשים. שברו את השגרה ונסו מתכונים חדשים פעם בשבוע או בחודש. עולם המתכונים שלנו מציע מבחר גדול של מתכונים שיעוררו בכם השראה. גם אם אתגרו אתכם מרכיבים לא מוכרים או הכנה מורכבת, ככל שתנסו יותר מתכונים תיהנו יותר. בחירת התפריט היומי תהיה מגוונת יותר, כישורי הבישול שלכם ישתפרו ויהיה לכם קל יותר לבשל. וזו יכולה להיות חוויה ממש מהנה!

צאו לאוויר הפתוח

לא משנה אם יש לכם צליאק או לא – פעילות גופנית מאיצה את העיכול ואת חילוף החומרים וגם משפרת את ההרגשה הכללית. כדאי לנסות! גם הליכה חורפית קצרה באוויר הפתוח תשפיע לטובה על הגוף והנפש ותרומם את מצב הרוח ביום חורף ואפרורי.

  • הליכה נורדית
  • ריצה
  • או שחייה

הן פעילויות מושלמות בעונה הקרה!

הרחיבו את מעגל החברים שלכם

שקלתם אי פעם להתחיל קבוצת תמיכה? לא חייבים לקרוא לה בשם הזה דווקא. זה יכול להיות גם מפגש קבוע אם אנשים שחיים ללא גלוטן. קבוצה כזו יכולה ליהנות מארוחה משותפת. יש הבנה הדדית, תחושת ביחד ונושאי שיחה משותפים: חוץ מבישול ואפייה, אפשר לדבר על נסיעות ללא גלוטן, טיולים ליעדים שונים בעולם, המלצות על ספרים רלוונטיים ואפילו עצות בנושא קוסמטיקה. מפגשים כאלה יעשירו אתכם ברעיונות חדשים ואולי תכירו חברים חדשים.